Osłony z PCV – czym się różnią od kurtyn przemysłowych na drzwi?


Poszukując najlepszego zabezpieczenia przed migrującymi wirusami i drobnoustrojami, skłaniamy się coraz częściej ku wyborze takich produktów, które cechują się trwałością i skutecznością. Pomimo tego, że wciąż obowiązuje noszenie ochronnych maseczek, wiele osób woli raczej postawić na przyłbicę, która nie ogranicza dopływu tlenu do ust, a także nie ściąga się i nie utrudnia widoczności. Nie inaczej jest w przypadku większych osłon, które stosuje się w obiektach użyteczności publicznej.

Takie rozwiązania, jak ekrany ochronne z PCV, doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie oprócz idealnej ochrony antywirusowej liczy się także estetyka i precyzja wykonania. Z uwagi na to, że takie osłony są praktycznie zupełnie przezroczyste, osoba siedząca po jednej jej stronie nie ma trudności z zobaczeniem tej siedzącej naprzeciwko. Co więcej, taka osłona nie utrudnia też w żaden sposób komunikacji, dlatego też bardzo szybko udaje się zrealizować określony cel, w zależności od tego, w jakim miejscu taka osłona została zamocowana.

Kup w sklepie: Kurtyny paskowe.

Nie da się ukryć, że osłony z PCV stanowią doskonałą alternatywę dla standardowego zabezpieczenia, jakim są maseczki. Pozostają one cały czas na swoim miejscu, idealnie chroniąc przed migracją drobnoustrojów, a przy tym w żaden sposób nie utrudniają komunikacji, gdyż folia PCV jest w tym przypadku wyjątkowo cienka.

Z kolei kurtyny przemysłowe z PCV na drzwi mają nieco inne zastosowane od standardowych osłon. Jak sama nazwa wskazuje, zakłada się je na drzwi, by chronić nie tyle osoby siedzące vis-a-vis, ale przedmioty, które znajdują się wewnątrz prze drobnoustrojami, które dostają się z zewnątrz. Inne zastosowanie folii wymusza też i nieco inne parametry takiego materiału.

Z tego też powodu w kurtynach folia jest znacznie grubsza i nie zawsze transparentna. Może być bowiem również nietransparentna, a do tego w kilku wersjach kolorystycznych. Poza tym taka folia musi dobrze sprostać warunkom, jakie determinują określony rodzaj pomieszczenia. Zakłada się ją na drzwi, które mogą prowadzić do chłodni, bądź do przestrzeni podatnej na pożar.

Zobacz polecane: Usługi Remontowe Poznań.