Jak zaoszczędzić na weselu?


Organizacja wesela potrafi pochłonąć olbrzymie ilości pieniędzy. a nie uniknie jej ten, kto chce sformalizować swój związek. W teorii można po prostu pobrać się w urzędzie bądź kościele i totalnie zrezygnować z późniejszej imprezy, ale jednak rodzina i znajomi na pewno będą jej oczekiwać, dlatego wypadałoby pomyśleć także i o nich. A wbrew pozorom piękne wesele nie musi kosztować majątku. Dzięki kilku prostym sposobom można sporo zaoszczędzić na organizacji tej imprezy, by pozyskaną w ten sposób gotówkę przeznaczyć na zupełnie inny cel.

Polecamy: profesjonalna organizacja ślubów i wesel Poznań.

Po pierwsze – data ślubu ma olbrzymie znaczenie. Jeżeli zostanie nieodpowiednio wybrana, to właśnie ona stanie się powodem niepotrzebnego wydania ogromnych sum pieniędzy. Warto więc wiedzieć, że – według statystyk – najwięcej kosztują wesela organizowane latem i wiosną, ale także i na samym początku jesieni (głównie we wrześniu oraz październiku). Nie ma w tym nic dziwnego. Latem i wiosną pogoda jest zwykle dość stabilna. Temperatura powietrza przeważnie przekracza dwadzieścia stopni C, tworząc idealną aurę do organizowania imprez na świeżym powietrzu. A wesela w plenerze są teraz na topie. Większość młodych ludzi marzy o przygotowaniu ich na zielonych łąkach bądź w okolicach plaży, dlatego też miesiące od kwietnia do października są najbardziej przez nich oblegane. A gdyby tak zdecydować się na zupełnie inny termin? Ślub wcale nie musi odbyć się letnią porą, bo równie dobrze można zorganizować go zimą. Sypiący śnieg i delikatny mróz też stworzą fantastyczny klimat w trakcie wydarzenia. Najważniejsze jest jednak oczywiście to, że wesele zimą może kosztować nawet dwukrotnie mniej od tego zorganizowanego w środku wiosny lub lata.

Oczywiście oszczędzać można też na innych elementach, takich jak chociażby bukiety kwiatowe, dekoracje sali, firma cateringowa, zespół muzyczny bądź różnego rodzaju atrakcje. Przyszła para młoda powinna więc na samym początku dokładnie określić swój budżet, a dopiero potem dopasowywać do niego poszczególne elementy wydarzenia.

Zobacz także jak wygląda zakladanie ogrodów Kraków.