Dachówka betonowa i jej właściwości


Dość często dachówkę betonową myli się z dachówką ceramiczną, co wynika z wizualnego podobieństwa obu typów pokryć. Dla nieprawionego oka mogą one wyglądać wprost identycznie, przynajmniej przy pierwszym spojrzeniu, jednakże zdecydowanie nie są tym samym, ponieważ mają przede wszystkim inne parametry techniczne. Delikatnie różnią się też pod względem wyglądu. Betonowe pokrycia dachowe Poznań mają bardziej tradycyjne i klasyczne wykończenie, podczas gdy pokrycia ceramiczne częściej dopasowuje się do budynków stylizowanych na nowoczesne.

Betonowe pokrycia często są traktowane po macoszemu. Od razu zakłada się, że będą wyglądać ciężko i masywnie. Kojarzone są głównie z ciemniejszymi kolorami, dlatego przy zamawianiu tej wersji dachówki niemalże zawsze myśli się o tym, przynajmniej na początku, dopóki nie zostanie się odwiedzionym od tego pomysłu, by nadać jej czarnego albo ewentualnie ciemnoszarego kolorytu. Dachówka betonowa nie musi jednak wyglądać jak zwykły prosty beton. Może być znacznie bardziej subtelna i delikatna w swoim wyglądzie, co osiąga się za sprawą zastosowania na niej specjalnej dodatkowej powłoki. To właśnie nietypowe warianty powłok wykorzystywanych na pokryciach dachowych pozwalają dowolnie manewrować ich kolorem, strukturą i ogólnym designem. Z ciężkiej i szarej dachówki betonowej można stworzyć lekką gładką dachówkę o nowoczesnym wydźwięku i jaśniejszym kolorycie. Bardzo często tego typu pokrycia dachowe Poznań przygotowywane są w odniesieniu do tradycyjnej stylistyki, a wtedy uzyskują zwykle czerwone lub brązowe zabarwienie i lekko chropowatą strukturę.

To, co natomiast zdecydowanie przemawia za zastosowaniem dachówki betonowej w zamian za dachówkę ceramiczną to jej atrakcyjniejsza cena. Pokrycie wykonane z betonu zawsze będzie nieco tańsze od pokrycia wykonanego z ceramiki. Ponadto w wielu przypadkach okaże się ono lepsze pod względem wytrzymałości, na co na pewno największy wpływ ma spora waga materiału, która potrafi dochodzić do jakichś siedemdziesięciu kilogramów liczonych zaledwie na jeden metr kwadratowy dachówki.

Najnowsze informacje: www.polwest.pl