Czym są kurtyny antystatyczne?


Antystatyczne kurtyny to kurtyny, które w większości przypadków wykonuje się ze specjalnej taśmy PCV. Mają one podwyższać wydajność różnych przestrzeni i zwiększać ich funkcjonalność, pozwalając na ich lepsze, szybsze i efektywniejsze wykorzystanie. Kurtyny antystatyczne, w przeciwieństwie do różnych innych kurtyn (tych, które nie są antystatyczne), bardzo często zapewniają lepszy przepływ powietrza i zwiększają dynamiczność tego przepływu. Skutecznie izolują przed transportem zimna lub ciepła. Przeważnie są więc wykorzystywane na magazynach oraz w innych obiektach firmowych o podobnym przeznaczeniu.

PCV to taki materiał, któremu dość łatwo można nadać właściwości antystatycznych. Ma on bowiem taką naturalną zdolność do rozpraszania ładunków, dzięki czemu sam z siebie nigdy się nie elektryzuje i chroni przed tym elektryzowaniem się otaczające go powierzchnie. W trakcie użytkowania kurtyn antystatycznych nigdy nie dochodzi do powstania najmniejszych nawet iskier. Ten efekt okaże się szczególnie ważny w przypadku pewnych poszczególnych zakładów, magazynów i obiektów.

W niejednym takim budynku używa się bowiem różnych chemikaliów, preparatów i narzędzi, które same z siebie generują liczne ładunki elektryczne. W takich miejscach zwykłe kurtyny na pewno nijak się nie sprawdzą, dlatego jedyną dobrą dla nich alternatywą okażą się kurtyny antystatyczne. Z uwagi na ich właściwości i docelowe zastosowanie przeważnie trafiają one do laboratoriów, zakładów chemicznych i obiektów górniczych. Często też używa się ich w fabrykach, w których produkuje się różne części elektroniczne albo opakowania, które mogą się mocno elektryzować.

Antystatyczne kurtyny pozwalają w pewnym sensie zaoszczędzić energię, dlatego też śmiało można je uznać za ekonomiczne wyroby, które są zdecydowanie opłacalne w użyciu. Pomimo swoich niewątpliwie korzystnych właściwości nie są one wcale jakoś szczególnie drogie w produkcji. Średnia cena produktu sprawia, że każda firma może takie kurtyny pozyskać, by od razu zacząć ich u siebie używać.

Odwiedź naszą stronę: https://izolacyjnie.pl