Prawidłowa metoda mycia zębów


Jeśli nie chcemy w żadne sposób pogorszyć stanu swoich zębów i mamy nadzieję przez jak najdłuższy czas cieszyć się wspaniałym, lśniącym i przede wszystkim białym uśmiechem, musimy zmienić nieco naszą codzienną pielęgnację. Prawdopodobnie bowiem wciąż nie umiemy do końca myć zębów, o czym może nas uświadomić nasz stomatolog bielany. Im częściej mamy problemy z próchnicą, tym większe prawdopodobieństwo, iż ten z pozoru prosty zabieg wykonujemy w sposób niewłaściwy.

Jakie błędy popełniamy najczęściej podczas czyszczenia zębów? Przede wszystkim myjemy je zbyt rzadko. Ograniczamy się do sięgnięcia po szczoteczkę przed wyjściem do pracy lub szkoły, zapominając o tym kroku wieczorem, kiedy już marzymy tylko o tym, aby wreszcie położyć się do swojego łóżka. W rzeczywistości natomiast powinniśmy myć swoje zęby jak najczęściej. Używajmy do tego delikatnych past oraz miękkich szczoteczek lub szczoteczek elektrycznych. Po takim zabiegu możemy przepłukać jeszcze całą buzię specjalnym płynem, aby odświeżyć swój oddech.

Dobry dentysta zawsze zauważy, czy myjemy swoje zęby w prawidłowy sposób. Jeśli nie chcemy spotkać się z jego dezaprobatą, próbujmy jak najlepiej wykonywać ten prosty zabieg i bądźmy w tym systematyczni.